All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
600-3000mm Hot Rolled Carbon Steel Plate S235JR 1000x2000mm 1219x3048mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness Tolerance: | ±0.1mm |
| Application: | Structural Part |
Q345B Q345C Hot Rolled Carbon Steel Plate 500-1500mm 600-3000mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
Painting Blasting Hot Rolled Carbon Steel Plate 1000x2000mm 1219x3048mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
0.1mm-300mm Hot Rolled Carbon Steel Plate Black Silver Clean Blasting Painting
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
|---|---|
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
50mm-2000mm Carbon Steel Channel
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
Q235 Carbon Steel Profile 50mm-2000mm Carbon Steel Channel Power Coated
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Shape: | C/H/T/U/Z Type |
| Thinckness: | 0.3mm-60mm |
Model 5#-40# Carbon Steel U Channel 1000mm-8000mm C/H/T/U/Z Type
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
|---|---|
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
| Shape: | C/H/T/U/Z Type |
0.3mm-60mm Carbon Steel Profile 1000mm-8000mm CE ISO9001
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
50mm-2000mm Carbon Steel Profile Hot Dipped 0.3mm-60mm
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
Q195-Q345 C Type Steel Channel 6m-12m 0.3mm-60mm H/T/U/Z Type
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Widthness: | 50mm~2000mm Or Customized |
| Length: | 1000mm~8000mm Or Customized |

