All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
Cutting Stainless Steel Angle Bar 50x37mm-400x104mm
| Features: | Stainless Steel U Channel C Channel |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Profile |
| Material: | SS201/SS304/SS316, Q235/Q235B/Q345, Aluminum, Etc. |
0.8mm-5.8mm Profile Stainless Steel SS201/SS304/SS316 2.44/3.05/4m
| Features: | Stainless Steel U Channel C Channel |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Profile |
| Material: | SS201/SS304/SS316, Q235/Q235B/Q345, Aluminum, Etc. |
Bending Cutting Stainless Steel Angle Bar 0.8mm-5.8mm 1.0m-6.0m Or Customized
| Features: | Stainless Steel U Channel C Channel |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Profile |
| Material: | SS201/SS304/SS316, Q235/Q235B/Q345, Aluminum, Etc. |
Wholesale Cold rolled Stainless Steel Coil Strip 0.1mm-3.0mm 2b
| Width: | 1000mm-2000mm |
|---|---|
| Surface Finish: | 2B, BA, HL, 8K, No.4, Etc. |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, Etc. |
Ral Color Prepainted Galvanized Steel Coil PPGI 40g/M2 To 275g/M2 0.125mm To 4.0mm
| Product Name: | PPGI |
|---|---|
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
| Width: | 600mm To 1500mm |
0.17mm To 1.5mm Stainless Circle
| Product Name: | Stainless Steel Round Sheet |
|---|---|
| Material Type: | Magnetic / Non-Magnetic |
| Application: | Construction,Kitchenware,Decoration,chemical,Industry |
0.125mm To 4.0mm PPGI Coil 600mm To 1500mm ISO JIS AS EN ASTM
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
|---|---|
| Width: | 600mm To 1500mm |
| Thickness: | 0.125mm To 4.0mm |
Stainless Spring Steel Wire 0.20-12.50mm DIN 17223-1 For Door Screen Weaving
| Product Name: | Stainless Steel Welding Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Usages: | Springs, Furniture, Door, Screen, Weaving, Spokes, Vehicle, Industrial |
ASTM AISI EN 201 202 Stainless Steel Coil
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
| Length: | 1000mm-6000mm |
ISO JIS PPGI AS EN ASTM Prepainted Steel Coil Q195 Q235 Q345
| Product Name: | PPGI |
|---|---|
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
| Width: | 600mm To 1500mm |

