All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
HRB60-85 Corrugated Steel Panels EN10147 1m-12m 30-275G/M2 JIS G3302
| Thick: | 0.13-1.0/BWG/AWG |
|---|---|
| Width After Corrugated: | 600-1000mm |
| Zinc Coating: | 30-275G/M2 |
0.13-1.0/BWG/AWG Corrugated Steel Sheet 762-1200mm 600-1000mm
| Product Name: | Corrugated Sheet |
|---|---|
| Zinc Coating: | 30-275G/M2 |
| Weight: | 2-4 Tons |
60# 62A 62B High Carbon Spring Wire Weaving Spokes GB.T 4357
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Chinese Material: | 45#, 47A, 47B, 60#, 62A, 62B, 65#, 65Mn, 67A, 67B, 70#, 72A, 72B, 75#, 77A, 77B, 80#, 82A, 82B, 85# |
1000mm-8000mm 0.3mm-60mm C Channel Types H/T/U/Z
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
JIS G3101 EN 10130 CS Tubes Transparent Oil Epoxy Coating
| Size: | 6mm - 600mm |
|---|---|
| Thickness: | 1-200 |
| Length: | 12M, 6M, 6.4M |
SGC440 SGC490 SGC570 Prepainted Gi Sheet Anti Finger
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
|---|---|
| Width: | 600mm To 1500mm |
| Thickness: | 0.125mm To 4.0mm |
600-1000mm Corrugated Metal Sheet 30-275G/M2 762-1200 Mm 0.13-1.0/BWG/AWG
| Thick: | 0.13-1.0/BWG/AWG |
|---|---|
| Width Before Corrugated: | 762-1200 Mm |
| Width After Corrugated: | 600-1000mm |
SCH5-SCH160 Carbon Pipe 1/8"-24" 6mm-610mm Petroleum Chemical
| Size: | 6mm - 600mm |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Product Name: | Carbon Steel Tube |
ASTM-A653 JIS G3302 Corrugated Metal Panels 600-1000mm
| Product Name: | Corrugated Steel Sheet |
|---|---|
| Zinc Coating: | 30-275G/M2 |
| Weight: | 2-4 Tons |

