All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
Q620D Q620E Q690A Hot Rolled Mild Steel Plate 1000x2000mm
| Application: | Structural Part |
|---|---|
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
| Surface Treatment: | Clean, Blasting And Painting According To Customer Requirement |
C42D C48D Spring Wire Steel C60D 45# 47A 47B 60# GB/T 4358 0.20-12.50mm
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
C62D C66D C68D Spring Steel Wire 0.20-12.50mm Vehicle Industrial
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| UNS Grade No.:: | SAE1040, SAE1045,SAE1050, SAE1055, SAE1060, SAE1065, SAE1070, SAE1080,SAE1084. |
JIS G 3521 Spring Steel Wire Furniture Door Screen
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
| UNS Grade No.:: | SAE1040, SAE1045,SAE1050, SAE1055, SAE1060, SAE1065, SAE1070, SAE1080,SAE1084. |
Door Spring Steel Springs 0.20-12.50mm EN 10270-1 JIS G 3521
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Chinese Material: | 45#, 47A, 47B, 60#, 62A, 62B, 65#, 65Mn, 67A, 67B, 70#, 72A, 72B, 75#, 77A, 77B, 80#, 82A, 82B, 85# |
304 316 2B Stainless Steel Sheet Plate for Industry Application
| Surface: | 2B, BA, 8K, No.4, HL, Embossed |
|---|---|
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
| Payment: | T/T, L/C, Etc. |
6.4M 12M 6M seamless carbon steel Decoiling Punching Cutting Thickness 1-200mm
| Size: | 6mm - 600mm |
|---|---|
| Special Pipe: | API Pipe, Other, EMT Pipe, Thick Wall Pipe |
| Product Name: | Carbon Steel Tube |
0.20-12.50mm Spring Steel Wire Furniture GB.T 4357 GB/T 4358
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
0.3mm-60mm Carbon Steel Profile
| Product Name: | Carbon Steel Profile |
|---|---|
| Surface: | Pre-galvanised/Hot Dipped Galvanised/Power Coated |
| Material: | Q235; A36; SS400; ST37; SAE1006/1008; S275JR; Q345,S355JR; 16Mn; ST52 Etc.ect, Or Customized |
0.1mm-300mm Hot Rolled Carbon Steel Plate
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |

