All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
0.20-12.50mm Spring Steel Cable
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Usages: | Springs, Furniture, Door, Screen, Weaving, Spokes, Vehicle, Industrial |
SAE1040 Spring Steel Cable SAE1045 SAE 1050 60# 62A 62B 65#
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
47B High Carbon Spring Steel Wire 0.20-12.50mm A 227M GB/T 4357
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
Black Silver Hot Rolled Carbon Steel Plate AISI ASTM DIN 500-1500mm 600-3000mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness Tolerance: | ±0.1mm |
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
Q235B Q345B Hot Rolled Mild Steel Plate 1219x2438mm 1219x3048mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
0.3mm-800mm Carbon Steel Sheet Plate Hot Rolled Q345B Q345C Thick 20-60mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Application: | Structural Part |
Q690C Hot Rolled Carbon Steel Plate Q690D Q690E Bridge Steel Plate
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Technique: | Hot Rolled,cold Rolled |
Q345E Q390 Q390B Hot Rolled Carbon Steel Sheet Metal 0.1mm-300mm Or As Required
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
Car Chassis Parts Hot Rolled Low Temp Carbon Steel Plate 500-1500mm 600-3000mm
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Technique: | Hot Rolled,cold Rolled |
Hot Rolled 0.1mm-300mm Carbon Steel Plate Grades Q345B Q345C For Car Girder Beam
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |

