All Products
-
Stainless Steel Coil Strip
-
304 Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Sheet
-
Hot Rolled Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Rod
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Stainless Steel Circle
-
Stainless Steel Angle Bar
-
Hot Rolled Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Pipe
-
Spring Steel Wire
-
PPGI
-
Corrugated Steel Sheet
-
Deformed Steel Bar
Keywords [ stainless steel coil strip ] match 143 Products.
40g/M2 To 275g/M2 Prepainted Galvanized Steel Sheet In Coil 0.125mm To 4.0mm
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
|---|---|
| Width: | 600mm To 1500mm |
| Zinc Coating: | 40g/m2 To 275g/m2 |
AISI Cold Rolled SS Coil Stainless Steel 316L 410S 430 1000*2000mm
| Thickness: | 0.1mm-4mm Or As Required |
|---|---|
| Width: | 1219mm,1250mm,1500mm,1800mm |
| Length: | As Required |
0.125mm To 4.0mm PPGI
| Product Name: | PPGI Steel Coil / Sheet |
|---|---|
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
| Width: | 600mm To 1500mm |
Q195 Q235 Q345 Pre Painted Galvanized Steel ISO JIS AS EN ASTM
| Product Name: | Prepainted Steel Coil / Sheet |
|---|---|
| Standard: | ISO,JIS,AS EN,ASTM |
| Width: | 600mm To 1500mm |
Bending Cutting Angle Steel Profile 0.5mm-3.00mm 50x37mm-400x104mm
| Features: | Stainless Steel U Channel C Channel |
|---|---|
| Product Name: | Angle Steel Profile |
| Material: | SS201/SS304/SS316, Q235/Q235B/Q345, Aluminum, Etc. |
Bending Cutting Carbon Steel C Channel
| Product Name: | Stainless Steel Profile |
|---|---|
| Thickness: | 0.8mm-5.8mm, Or Customized |
| Lengths: | 1.0m-6.0m, Or Customized |
Hot Rolled Carbon Steel Sheet Plate
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
DIN 17223-1 Spring Steel Wire
| Product Name: | Steel Wire |
|---|---|
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
Q345B Q345C Carbon Steel Sheet
| Product Name: | Hot Rolled Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-300mm Or As Required |
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,JIS,GB,JIS,SUS,EN,etc. |
Industrial Helical Coil Spring SAE1050 SAE1055 SAE1060
| Standard: | DIN 17223-1, EN 10270-1, JIS G 3521, IS 4454, A 227M, GB/T 4357, GB/T4358 |
|---|---|
| Wire Size: | 0.20-12.50 Mm |
| Product Name: | Steel Wire |

